مدارس

مدارس

آموزش زبان در مدارس

آموزش زبان تخصصی ریاضی و علوم (Math & Science)
با توجه به این واقعیت که عامل انگیزش نقش مهمی در زبان آموزی کودک ایفا می کند، برخی کارشناسان از موضوعات درسی مدارس به عنوان محرک و انگیزه در امر آموزش بهره برده بر اساس آن نوعی برنامه آموزشی در قالب روش موضوع محور (Content-Based Instruction) طراحی نموده اند.Gilzow (2002) در بررسی های خود درخصوص عوامل کلیدی در برنامه های YLEبرگزار شده در مدارس آمریکا، بر اهمیت تمرکز روی موضوعات درسی دانش آموزان (ریاضی، علوم، جغرافی وغیره) و ارتباط آنها با امر زبان آموزی اشاره دارد. وی معتقد است در روش CBI انگیزش دوسویه در زبان آموزی و یادگیری موضوعات درسی ایجاد می گردد.
این موسسه نیز با محوریت این برنامه، دوره ای  با هدف پایه گزاری طرح آموزشیدوزبانه مدارس ونیز آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در مسابقات و المپیاد های بین المللی برگزار می نماید. در این بخش دانش آموزان با متون تخصصی دروس ریاضی و علوم بر اساس معلومات پایه تحصیلی خود آشنا می شوند.
 
  • دوره تکمیلی به منظور کاربردی کردن معلومات زبانی و ایجاد خلاقیت در زبان آموز
در این دوره علاوه بر استفاده از کتب رایج در خصوص آموزش زبان عمومی در هر مقطع، از نشریات داخلی، خارجی و بین المللی، فیلم و کارتون استفاده شده، علاوه بر به روز رسانی(up-date) دانش زبانی داوطلبین برای آنان این فرصت را فراهم می نماییم تا دانسته های خود را در موقعیت های طبیعی به کار بسته قابلیت تولید زبانی خود را هم بصورت کتبی و هم بصورت شفاهی افزایش دهند. از آنجا که دغدغه بسیاری از اولیا مشاهده عینی توانمندی فرزندان خود در استفاده از زبان انگلیسی روزمره است شرکت در این دوره ها و انجام فعالیت هایی از قبیل بحث آزاد، ارائه سمینار و پروژه های کلاسی ، نمایش و تئاتر، کاردستی و روزنامه دیواری، برگزاری جشنها و مناسبتها و غیره به زبان انگلیسی  می تواند این مهم را پاسخ دهد.
اهداف این دوره:
الف : مکالمه کاربردی و نگارش انگلیسی روزمره 
ب: فراگیری دانش وسیعی از واژگان، اصطلاحات و جملات مهم و کلیدی زبان انگلیسی
پ: تمرین تلفظ درست واژگان و لهجه استاندارد انگلیسی – امریکایی
ت: تقویت درک شنیداری از مکالمات روزمره گویشوران بومی.
ث: توانایی خواندن و درک مفاهیم متون انگلیسی، مقالات و اصطلاحات روزنامه های انگلیسی زبان
ج: کسب توانایی در ارائه مقالات علمی و شرکت در سمینارهای بین المللی